Uudised

Õpetajad tutvusid keskkonnasäästlike lahendustega Fibenoli tehases

Luua Metsanduskooli õpetajad käisid hiljuti uudistamas Eesti uusimat ja innovaatilisemat puidutöötlemistehast Fibenol. See tehas kasutab unikaalset tehnoloogiat, mida ei leia mujalt Euroopast ega maailmast, ja on eeskujuks rohetehnoloogiate rakendamisel puidutööstuses. Eesmärk oli tutvuda ühe rohetehnoloogial põhineva puidutööstuse jääke väärindava tehasega, et inspireerida ka õpilastes rohelist mõtteviisi ja edendada säästvat metsandust.

Üldõppe üksuse juhti Riina Tralla sõnab: "Külastuse käigus nägime, kuidas Fibenol kasutab difuusereid, mis muudavad hakkpuidu kakaolaadseks tooteks, millest saab seejärel valmistada mitmesuguseid uusi tooteid. Eriti muljetavaldav oli asjaolu, et tehas kasutab 95% vett uuesti, mis näitab nende pühendumust keskkonnasäästlikkusele".

Luua Metsanduskool on koos maaülikooliga metsanduse roheoskuste konsortsiumis, mistõttu on meie jaoks oluline roheteemad selgeks teha. Sellised külastused aitavad meil rikastada õppekava ja tuua kooli uuenduslikke ideid, mis toetavad säästvat metsandust ja keskkonnasõbralikku tulevikku.