Arborist on pargi- ja linnapuude doktor, kes tunneb puude hingeelu ning tervisenäitajaid - olgu tegemist elu alustava taime või iidse hiiglasega. Arboristina muudad Sa maailma, sest hooldad haigeid puid ning vastutad inimeste ohutuse eest - aborist ronib vajadusel kasvõi kesklinnas puu latvadesse, et tagada ohtlike puude lõikusega linnaelanike ohutus. Sobid arboristiks, kui soovid töötada asulas ehkki hing kisub loodusesse, Sa ei pelga kõrgusi ning füüsilist tööd ning ei löö põnnama, kui hulk inimesi Sinu tööd pealt vaatab.
Vaata siit, mis aineid õppima hakkad
Arborist on oskustöötaja, kes istutab ja hooldab puittaimi asustatud piirkondades (linnades, külades, kalmistutel jne), tagab puude tervisliku seisundi ning turvalise ja esteetilise elukeskkonna inimestele. Lisaks ohtlike puude langetamisele või säilitamisele aitab arborist hooldada viljapuid ning hekke, lahti saada kändudest ja raiejäätmetest ning anda nõu, kuidas puid vajadusel näiteks ehitustegevuse käigus kaitsta. Arboristina teenid Sa viimaste statistikaandmete põhjal üle Eesti keskmise palga ja metsandussektori tööjõuvajadus on pidevas kasvamises - seepärast on arboristiks õppimine kindel ja hea valik! Kooli lõpus pead sooritama erialase kutseeksami, millega tõendad erialaste teadmiste ja oskuste olemasolu ning see annab Sulle kindlasti eelise arboristide tööturule sisenemiseks.
Arborist töötab välitingimustes ja avalikus ruumis ning langetab iseseisvalt oma tööga seotud otsuseid. Kindlasti pead Sa olema meeskonnamängija, sest ohtlike puude langetamisel teevad arboristid tööd kahekesi - üks puu otsas ning maatugi all ohutust tagamas. Arboristina töötamine eeldab füüsilist vastupidavust ja pingetaluvust. Arboristi eriala lõpetanu võib töötada nii vastavas ettevõttes, olla iseendale tööandjaks või asuda tööle omavalitsustes.
Tasub teada!