Maastikuehitaja on „roheliste näppudega" ehitaja, kes näeb tervikpilti ja teeb maastikud nauditavaks. Lisaks maastikule oskad rajada ka sillutisi, luua ja hooldada haljasalasid ning saad hakkama lihtsamate puitkonstruktsioonide ehitamisega. See on Sinu võimalus muuta maailm kaunimaks, funktsionaalsemaks ning kõigile nauditavaks. Sobid maastikuehitajaks, kui soovid oma kätega midagi tõeliselt vahvat ära teha, ei karda veidi raskusi tõsta ja käsi mullaseks teha, soovid teisi oma tööga rõõmustada ning tahad oma kätega tehtu üle rõõmu tunda.
Vaata siit, milliseid aineid õppima hakkad
Maastikuehitaja ülesanne on etteantud projekti alusel rajada haljasalasid või aedu ja ehitada sinna teid, treppe, veekogusid, piirdeaedu, lehtlaid ja teisi väikerajatisi. Tema käe all valmivad kaunid väliruumid, muru- ja istutusalad. Maastikuehitaja amet sarnaneb paljuski ehitaja omaga – see tähendab ka füüsilist tööd ja masinate kasutamise oskust. Töös kasutatavate materjalide hulka kuuluvad looduskivid, betoonkivid, puit, metall ja taimed. Peale aiatööriistade on maastikuehitajana Sinu töövahenditeks väiketraktorid, ketaslõikurid, trellid, kivigiljotiinid, nurga- ja tikksaed - kõiki neid õpetame Sind targalt ja ohutult kasutama. Maastikuehitaja saab väljaõppe käigus mitmekesise hariduse. Aednikuna tunneb ta taimi, oskab kasvatada ning hooldada põõsaid, lilli ja suuri puid. Kunstnikuna kujundab ta aiaruume nii loodus- kui linnakeskkonnas. Maastikuehitaja on arhitekti käepikendus haljasalade ja aedade rajamistöödel nii kodude kui avalikuks kasutamiseks mõeldud hoonete juures.
Suur osa õppetööst on praktikal. Paljud erialased tunnid toimuvad välitingimustes kuni ilmastik seda vähegi võimaldab. Muul ajal toimuvad praktilised tunnid meie õppehallis. Maastikuehituse õpetamisel pööratakse suurt tähelepanu turvaliste töövõtete õpetamisele ja isikukaitsevahendite kasutamisele.
Maastikuehituse eriala lõpetanuna võid minna tööle kohalikku omavalitsusse, haljastus- ja ehitusfirmadesse või hakata ettevõtjaks ja anda endale ise tööd. Tegemist on Eestis noore, alles välja kujuneva tootmissektoriga, mille järgi vajadus järkjärgult kasvab.
Kooli lõpetades sooritad erialase kutseeksami, millega tõendad erialase kvalifikatsiooni olemasolu ning eksami sooritamise järel oled valmis edukalt tööturule siirduma.
Tasub teada!
Pane tähele! Enne sisseastumist ava siin lühike küsimustik ning võta hetk mõtisklemiseks, kas maastikuehituse eriala sobib Sulle. .