Erasmus+ õpiränne

Erasmus+ õpiränne Luua Metsanduskooli õpilastele ja töötajatele

Rahastaja: Erasmus+ programm

Meetme liik:  Akrediteeritud asutuste õpirändeprojektid kutsehariduses 

Akrediteeringu kehtivusaeg: 4 aastat (01.02.2024 – 31.12.2027)

Projekti toetuse eelarve: 118 821 € (15 kuuks)

Projekti periood: 01.06.2024 kuni 31.08.2025 (esialgu 15 kuud, hiljem pikendatakse)

 

Loe lisa siit: Kutseõppurite õpiränne

 

Kontaktisik: Mari Köhler, mari.kohler@luua.ee, tel 5680 3591.

 

Projekti eesmärgid: põhieesmärk on pakkuda kooli õpilastele ja haridustöötajatele võimalust käia välisriikides õpirännetel, et toetada nende professionaalset arengut.

  1. Teadmiste täiendamine kliimamuutuste mõju kohta metsanduse, maastikuehituse, arboristi ja matkajuhtimise valdkonnas ning nende teadmiste integreerimine taseme- ja täiendõppe õppekavadesse.
  2. Tutvuda, rakendada ja integreerida uusi õpimeetodeid ja -vorme õppeprotsessi, et rikastada õppijate hariduskogemust ja suurendada nende õpioskusi.
  3. Rakendada õppe- ja tööprotsessi valdkonnapõhiseid IKT vahendeid ning suurendada nende kasutamist, et toetada õppijate ja töötajate digi- ja tehnoloogilist pädevust ning erialaste oskuste arengut.
  4. Õpirännete toel roheliste ja keskkonnasäästlike lahenduste väljatöötamine ja kasutuselevõtt koolikeskkonnas.
  5. Läbi rahvusvaheliste kogemuste ja teadmiste arendada õpilaste (k.a vähemate võimalustega) erialaseid ja üldkompetentse, et tõsta nende konkurentsivõimelisust tööturul.
  6. Toetada töötajate arengut läbi õpirännete, et tagada kooli rahvusvahelisus, konkurentsivõimelisus ja jätkusuutlik toimimine.

Tegevused: õpilaste ja haridustöötajate õpiränne

 

Õpilaste õpirände vormid:

  • Lühiajaline õpiränne kestab minimaalselt 10 tööpäeva ja maksimaalselt 89 päeva.
  • Rühmaviisiline õpiränne: 2-30 päeva. Sel juhul osaleb vähemalt kaks õpilast, rühma saadab õpetaja.
  • Kutsevõistlustel osalemine: 1-10 päeva. Lisaks kutsevõistlustel osalevatele õpilastele toetatakse ka neid võistlustel saatvaid juhendajaid. 

Haridustöötajate õpirände vormid:

  • Töövarjutamine ettevõttes või koolis (2–60 päeva)
  • Õpetamine välisriigis (2–365 päeva)
  • Kursustel ja koolitustel osalemine (2–30 päeva; kursusetasud kaetakse kuni 10 päeva eest iga osaleja kohta).

Oodatavad tulemused: Kavandatavate õpirännete tulemusel kasvab õpilaste õpimotivatsioon, mis vähendab koolist väljalangevust ja tõstab kutsehariduse mainet. Õpirännete kaudu arendavad õpilased erialaseid kompetentse, mis tagab nende konkurentsivõime Euroopa tööturul. Samuti kasvab projekti tegevuste kaudu töötajate professionaalne areng ning töömotivatsioon, mida iseloomustab valmidus rakendada igapäevatöösse ja –tegevustesse saadud teadmisi ja uusi töömeetodeid. Õpirännete tulemusena paraneb osalejate võõrkeeleoskus ja võtmepädevused, suureneb kultuuriteadlikkus ning avardub silmaring. Programmis osalemise tulemusena suureneb rahvusvaheliselt Luua Metsanduskooli tuntus ning suureneb koostöövõrgustik.

 

Projekti toetab Erasmus+ ja Euroopa Solidaarsuskorpuse agentuur Erasmus+ programmist.