Luua metsanduskool

Luua Metsanduskool on ainus Haridus- ja Teadusministeeriumi haldusalasse kuuluv kutsehariduskool Eestis, kust saavad parima praktilise hariduse kõik metsanduse ja loodusvaldkonna tulevikutegijad.

 

Meie pidevalt täiustuvatest ja tehnoloogiliselt kõrgel tasemel õppe- ja praktikabaasidest siirduvad tööturule oodatud eriala spetsialistid: metsakasvatajad ja -majandajad, arboristid, metsamasinajuhid, matkajuhid, maastikuehitajad, puittaimede hindajad.

 

Luua metsanduskooli enam kui 90 töötajat, 500 õpilast ning 4000 vilistlast väärtustavad looduskauni Vooremaa südames, Luua asulas antava hariduse praktilisust, tihedaid sidemeid ettevõtetega ning tööturu vajadustele vastavaid teadmisi.


Meil on Eestis ainsa koolina oma mets - võimsalt 9000 hektaril laiuv metskond pakub esimesi praktilisi kogemusi kõikidele õppuritele, kuid praktikale saadame oma noori nii kodu- kui välismaa ettevõtetesse - ikka selleks, et nad rahvusvahelist kogemust meile Luualegi tagasi tooks.

 

Täienduskoolitustel osaleb Luual igal aastal enam kui 500 inimest, oleme ka oma valdkondades kutseeksamite läbiviijateks ning partneriks kogu metsa- ja aiandussektori nõudluspõhisel koolitamisel. Kuulume mõisakoolide hulka ning mitmed täienduskoolitused toimuvad ajaloolise Luua barokkmõisa ruumides, mida rendime välja ka erinevateks sündmusteks. 

 

Kuigi õppimisel vanusepiiri ei ole ning õppima saab tulla täiesti tasuta, siis kutsume Luuale ka niisama aega veetma - meie mõisapargis ja  puukool-arboreetumis saab liigirohkust imetleda ning sõõmu metsapuhast õhku hingata. Tööpäevadel võid läbi astuda meie koduseid roogi valmistavast sööklast ning raamatukogust, kus leidub nii lai valik perioodikat kui eriala- ja ilukirjandust. Ühe päevaga seda kõike endasse ammutada ei jõua, nii et pakume õpilaskodus vabade kohtade olemasolul ka soodsat majutust.

 

Tere tulemast Luuale, me ootame Sind!